Sparta Praha

MČR-maraton Týn nad Vltavou 2011

07.01.2012 20:08
  1. Český pohár – MČR v maratónu Týn nad Vltavou

3.-4.9. 2011 Týn nad Vltavou Mistrovství České republiky v  kanoistickém maratónu  a poslední závod letošního Českého poháru...

Opět nejlépe  zajel  Vilda Kukačka dokázal uhájit svoji letošní neporazitelnost v Českém poháru. V konkurenci 63 závodníků na trati 2 km nedal nikomu šanci a jasně zvítězil. Druhou zlatou přidal na deblu , kde se v této kategorii  na startu sešlo 35 posádek . Společně s chomutovským Tomášem Fridrychem  opět suveréně zvítězili. V kategorii žáků na trati 9km zajel výborně Ondra Pokorný v konkurenci 40 závod-  níků obsadil 8. místo, v kategorii dvojic spolu s oddílovým parťákem Jardou Lapáčkem vybojovali 5. místo, což je jejich nejlepší výsledek v letošním Českéme poháru. V závodě děvčat na stejné trati se umístila Eliška Balcárková na solidním 14. místě z 30. startujících. V kategorii dvanáctiletých děvčat na trati 2km  Adéla Vonešová již tradičně zůstala sedět na startu, přesto se bojovným výkonem propracovala na konečné 5. místo. Ve stejném závodě dojela Marie Hourová na 11. místě.Na deblech se děvčatům vůbec nedařilo Eliška startovala s Adélou Janoškovou z Ostrožské Nové Vsi . Při nájezdu do druhého kola se však v prostoru cíle práskly a závod nedokončily. Podobný osud postihl i benjamínky Adél s Marií . Závod rozjely velice dobře, držely se ve vedoucí skupině na 5. pozici, ale neubránily se kolizi na obrátce a tak také okusily teplotu vody ve Vltavě. Závod ale dokončily s velkou ztrátou na poslední pozici.Ondra Pokorný si tímto umístěním vyjel body pro hodnocení v 1. kole výběru do SCM a postoupi z 12. místa do 2. kola – obecných testů , které se uskuteční v listopadu...