27.-28.9.

Sparta Praha

Český pohár v Račicích 12. - 13. 6. 2010

23.08.2010 16:07

Zlato, stříbro a bronz  přivezlo družstvo benjamínků z 3. závodu Českého poháru v Račicích zásluhou Vildy Kukačky a Háni Vinduškové. Dle sobotním programu závodili žáci na trati 1000m a 500m na K1. Martin i Ondra se shodně umístili ve svých rozjížďkách na 6. místě a byli tak z dalších bojů vyřazeni. Daleko lépe si vedli „benža“ , kteří bojovali na trati 2000 m V závodě  benjamínků A  r. 98 Jára Lapáček bojoval, ale stačilo to pouze na 21. místo z 23 startujících

V závodě benjamínků B-r. 99 a mladší, startovalo 60 závodníků. Velký souboj o vítězství svedl Vilda Kukačka opět s černožickým  Martinem Robkem za kterým dojel na 2. místě o 1 sekundu  s náskokem 27 sekund před Tomášem Frydrichem z Chomutova. Velice dobře na této trati zajela i děvčata. V benjamínkách A  r.98 dojela Adéla Veselá šestá a Eliška Balcárková desátá.  V kategorii benjamínek B  r.99 a mladší  zajela Hana Vindušková  7. místo a Adél Vonešová 21. místo z celkově 28 startujících.

V neděli se závodilo na trati 500m- žáci na K2  Ondra s Martinem  postoupili do finále B, kde skončili na 5. místě

V benjamínkách A – Áďa vybojovala velké finále , kde  obsadila 6. místo , Eliška se umístila v malém finále na 2. místě. Adéla Šmejkalová postoupila z  rozjížďky do mezijízdy kde skončila 9. a dále již nepostoupila

Benža B – r. 99 a mladší závodili opět v jednotlivých jízdách Háňa ve své jízdě dojela na 3. místě a získala bronz, Adél Vonešová skončila 6.

První místo s velkým náskokem před ostatními obhájil Vilda a byl dekorován zlatou medailí, Táda Vlach ve své jízdě dojel 5. a na 7. místě Marek Pokorný

Táda se zúčastnil i triatlonu benjamínků, který se jel v rámci závodu jako doplňková

discilína. Po dobré úvodní plavbě a solidním běhu se zasekl při nasedání do lodi a umístil se v druhé polovině startovního pole.

Koncem měsíce se zúčastníme  závodu v Kadani a  pak začne příprava na MČR,které se koná na konci srpna v Račicích.