27.-28.9.

Sparta Praha

49.Ústecký kilometr - 29.5.2011

29.05.2011 00:47

Také na Ústeckém kilometru nám přálo počasí a závod se nám vydařil. Závodníci ze 7 oddílů si užili sluníčka, příjemné atmosféry  a domů si vezli také fůru medailí a cen. Domácí tým nastoupil téměř v plném počtu . Zazávodit si odskočil i rozhodčí  Béďa Mráz a v kategorii benjamínek se postavila na start pětistovky i nejmladší členka oddílu, šestiletá Karolína Kukačková. Za svůj výkon dostala zvláštní  zlatou medaili a cenu pro nejmladšího účastníka závodu.

V kategorii žáků Ondra zajel 2x 4. místo za chomutovskými borci, Jarda byl 2x 6. Povedl se jim debl a konečně zajeli vytouženou placku – bronzovou. Startoval také Martin a na pětistovku se mohl v pohodě dostat do finále, ale na cílové linii dal přednost soupeřům a tak vypadl. V žákyních zvítězily také chomutovské závodnice. Eliška byla 2x 3. před parťačkou z debla Áďou a z medailí měla fakt radost, zato Áďa tomu nějak nemohla uvěřit, že jí to Eliška dala. Spolu pak zajely 2. místo na deblu.

Benjamínci - zde vše vyhrál opět Vilda,  tentokrát nebyl žádný problém s lodí a na „Růžovém panteru“ vyhráli i debla – tak tedy 3x zlatá . Adél s přehledem vyhrála 500m, 2km však jela velmi opatrně neb mírně „foukalo“ a dojela na 2. místě. V plavání jí tentokrát zastoupila Andulka, která 2 km dojela na motoráku. Hanču na pětistovce zválcovala Sabina z Kadaně, a tak Hanča získala „jen bronz“.  Druhé místo zajely s Adél na K2,  kde je však nečekaně prohnal nově vytvořený debl Sabina + Maruška, které si dojely pro 3. místo. Pěkný výkon !!! Pro bronzovou si dojela na 500m i Hanka Zemanová. Závod na 2 km už ale za moc nestál, stejně tak ho sotva dojela Kačka Pazderová. Obě si přivezly ze školy v přírodě nějakou virózu a v závodě se to projevilo. Tak snad příště to bude lepší.

Celkový medailový zisk našich borců :  5x zlato, 3x stříbro, 6x bronz