1. ČP - MČR dlouhé tratě  21.-22.dubna Praha

1. místo  2x   Vilda Kukačka       MK1, K2 – 2km

3. místo     Eliška Balcárková    K2 5km

4. místo    Jarda Tisáč Lapáček     K2 5km

5. místo     Eliška Balcárková         K1 5km

10. místo   Hanka Zemanová         MK1 2km

16. místo   Jarda Lapáček             K1 5km

17. místo   Adél Vonešová             K1 5km

19. místo   Marek Pokorný            MK1 2km

Ústečtí kajakáři se zúčastnili  ve dech 21-22.4. MČR v rychlostní kanoistice na dlouhých tratích. Byl to zároveň  první závod  Českého poháru, který měl ukázat jak se kdo  v zimě poctivě připravoval. V sobotu jako první nastoupil na start Vilda Kukačka  se svým parťákem Tomášem Fridrychem  z Chomutova.  Po startu se hned ujali vedení a jasně zvítězili.  Následoval závod benjamínek A , kde si 10. místo vybojovala Hanka Zemanová. Závod zajela slušně ,zatím s respektem ze soupeřek, kde jim dávala přednost v obrátkách.Velké zlepšení oproti loňsku prokázala žákyně Eliška Balcárková. V závodě na 5km na K1 dojela na výborném  5. místě.  Zato Adél Vonešová nepředvedla co umí, protože „foukalo“  tak jela  jen na „jistotu“ ,aby se náhodou necvakla. 17. místo je daleko za jejími  možnostmi. To Jarda Tisáč Lapáček šel do závodu bez zábran, ale takticky nezvládl obrátky a připravil se o umístění do desítky na které 100% má.  V neděli se jely debly a tam si Jarda spravil reputaci. S parťákem Smrčkem z Litovle zajeli výborně a obsadili 4. místo.Svým výkonem příjemně překvapili Čombeho i sami sebe. Ještě větší překvapení , tentokrát nemilé, je čekalo na váze, když neměli na lodi číslo a málem byli diskvalifikováni. Na K2 zajela výborně také Eliška Balcárková s Marií Dvořákovou z Týna supr výkon a bronzová medaili za 3. místo.  Poslední na start z našich závodníků se postavil Vilda Kukačka a Marek Pokorný na MK1.  Vilda  obhajoval ve své kategorii  loňské prvenství a  přestože měl v zimní   přípravě z důvodu nemoci  dvouměsíční výpadek, dokázal opět  jasně zvítězit. Ukázal soupeřům záda hned po startu a dojel si pro vítězství. Marek se proti loňskému roku také zlepšil a už se těší na pětistovky.